27 marca 2018 21:24 | Aktualności

Zakładamy Szkolny Klub Scottie Go!

Z wielką radością pragniemy zakomunikować, że Rada Rodziców sfinansowała zakup 5 sztuk gry edukacyjnej Scotie Go! oraz 5 tabletów.

Scottie Go! to innowacyjna gra do nauki programowania dla najmłodszych. Jest połączeniem kartonowych klocków za pomocą, których gracze układają komendy programistyczne, oraz aplikacji, która wyznacza zadania, skanuje ułożone rozwiązania i przekształca je w ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych w grze innych bohaterów.

Gra realizuję warunki polskiej podstawy programowej nauczania informatyki oraz wykorzystuje najnowsze zdobycze światowej metodyki nauki programowania poprzez wdrożenie myślenia komputacyjnego. – umiejętności rozwiązywania problemów z różnych dziedzin z wykorzystaniem technologii informatycznej oraz świadomego wykorzystana z metod i narzędzi cyfrowych

W imieniu uczniów naszej szkoły serdecznie dziękujemy.