12 kwietnia 2018 18:36 | Aktualności

Programujemy ze Scottie Go!

12 kwietnia podczas dodatkowych zajęć komputerowych uczniowie poznali grę Scottie Go!

Scottie to mały kosmita, który ląduje na naszej planecie, ponieważ jego pojazd uległ awarii. Zadaniem uczniów jest pomóc Scottiemu w naprawie pojazdu i powrocie do domu. W tym celu muszą oni wykonać szereg zadań (modułów) o rosnącym poziomie trudności aby zdobyć części zamienne do pojazdu.

Na zajęciach dzieci układały z klocków sekwencję poleceń tzw. algorytm, tak jak się to robi podczas programowania komputerowego. Następnie robiły zdjęcia tabletem, aby sprawdzić, czy program jest poprawnie ułożony. Jeśli był poprawny odblokowywane były kolejne zadanie o wyższym stopniu trudności.

Uczniowie uczyli się podstawowego sterowania bohaterem, a także stosowania pętli, podnoszenia obiektów, sterowania inną postacią.

Nasz Scottie w dalszym ciągu jest uwięziony na Ziemi, nasi dzelni programiści podczas kolejnych zajęć zmierzą się z jeszcze trudniejszymi wyzwaniami, aby pomóc Scottiemu w powrocie do domu

Programujemy ze Scottie Go! /12.04.2018 r./