Szkoła Promująca Zdrowie

• 22 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyły się dni zdrowego żywienia. Klasy przygotowywały stoliki ze zdrową żywnością, dużym zainteresowaniem cieszyła się tablica przedstawiająca zawartość cukru w popularnych napojach.

• W dniach od 1-10 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyły się dni walki z gruźlicą. W każdej klasie przeprowadzono pogadanki na temat tej groźnej choroby . Powstała gazetka szkolna.

• W naszej szkole w dniach 06-10 maja odbyło się szereg działań promyjących czystość rąk. Związane było to z przypadającym 5 maja Światowym Dniem Higieny Rąk. W klasach oprócz zadań praktycznych jak należy myć prawidłowo ręce, odbyły się pogadanki i  konkursy plastyczne. Najciekawsze prace znalazły swoje miejsce na tablicy Szkoły Promującej Zdrowie. Mamy nadzieję, że te lekcje „czystości” zaowocują dobrą praktyką częstego mycia rąk.