Egzamin Ósmoklasisty

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
ORAZ PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie,

Minister Edukacji Narodowej pani Anna Zalewska informuję, że na stronie www.men.gov.pl/rekrutacja zostały zamieszczone najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące rekrutacji, terminy egzaminów po szkole podstawowej oraz gimnazjum, a także sposób punktowania ocen na świadectwie oraz wyników egzaminów. Strona ma być aktualizowana i uzupełniana o nowe treści.

• Informator on-line dla szkół warszawskich, zrealizowany na podstawie publikacji Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy: Informator na rok szkolny 2018-19 „Technika i branżowe szkoły I stopnia”.

Szanowni Państwo w imieniu Pani Anny Zalewskiej Minister Edukacji prosimy o zapoznanie się z kolejną część materiałów informacyjnych dotyczących rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. W materiałach poniżej znajdziecie Państwo
    ulotkę opracowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Centralną Komisją Egzaminacyjną. W materiale tym opisano szczegółowo zasady rekrutacji, w tym terminy egzaminów i sposób punktowania.

W komunikacie MEN, znajdą Państwo m.in. informację o działaniach informacyjnych ministerstwa, wsparciu samorządów przy rekrutacji na rok szkolny 2019/2020, a także statystyki dotyczące naboru do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.