27 września 2018 22:39 | Aktualności

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE

Różnorodność językowa i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym – Europejskim Dniem Języków. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 r. z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Już od kilku lat organizowany jest w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. W tym wyjątkowym dniu podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie. W środę 26 września  nauczyciele języków obcych w naszej szkole postawili na quizy, zagadki i zabawę oraz czynne uczestnictwo uczniów w specjalnie dla nich przygotowanych lekcjach. Dzieci uczestniczące w lekcjach mogły dowiedzieć się ciekawych informacji na temat języków europejskich, a także wziąć udział w quizach, wykorzystując najnowsze technologie tj. smartfony czy tablice multimedialne. Poprzez organizowanie Europejskiego Dnia Języków po raz kolejny pokazaliśmy uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam się wzajemnie zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić.

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE /26.09.2018 r./