08 października 2018 19:39 | Aktualności

Aktywna niedziela, czyli Maszeruję-Kibicuję 2018

To już nasza jesienna tradycja. Uczniowie 7b i 8b wzięli  udział w kolejnej, dziesiątej już edycji imprezy Maszeruję - Kibicuję. To wydarzenie towarzyszące największej masowej imprezie biegowej w Polsce - Biegnij Warszawo. Uczestnictwo polega na przejściu marszem 5-kilometrowej pętli, wyznaczonej obok trasy biegu. To doskonałe rozwiązanie dla aktywnych kibiców, którzy chcą dopingować innych, będąc w ruchu.

Maszeruję - Kibicuję organizowane jest w ramach Światowego Dnia Marszu (World Walking Day), którego inicjatorem jest międzynarodowa organizacja TAFISA, promując sport dla wszystkich i aktywność fizyczną jako niezwykle istotne źródło rozrywki, zdrowia, integracji i rozwoju społecznego.

Piękna pogoda, tłumy biegaczy i maszerujących, spotkanie na trasie biegających nauczycieli, aktywny marsz i kibicowanie -  to świetny sposób na wspólne spędzenie październikowej niedzieli. Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji. Będziemy na pewno!

Aktywna niedziela, czyli Maszeruję-Kibicuję 2018 /7.10.2018 r./