05 listopada 2018 19:42 | Aktualności

Wizyta kl. 6c w Sejmie RP

W poniedziałek 5 listopada uczniowie z klasy 6c udali się do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej na ul. Wiejską 4/6/8 w Warszawie. Zwiedzanie tego niezwykłego miejsca rozpoczęło się od oglądania makiety Sejmu, Senatu, przyległych budynków oraz pomnika Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. Uczniowie zapoznali się z historią odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Kolejnym punktem zwiedzania była Sala Posiedzeń Sejmu, w której uchwalane są ustawy. Można było obejrzeć fotel, w którym zasiada Prezydent Polski oraz zapoznać się z rozmieszczeniem posłów z poszczególnych partii politycznych. Zdaniem uczniów Sala Posiedzeń w rzeczywistości sprawia wrażenie mniejszej niż z ekranu telewizyjnego. W holu głównym uczniowie oglądali tablicę upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej, ofiar wojny i okupacji 1939-1945 oraz tablicę poświęconą pamięci posłów i senatorów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 IV 2010 roku.

Była to niewątpliwie bardzo ciekawa, dająca do myślenia lekcja historii. Dostarczyła nie tylko wiedzy, ale również dzięki poznanym historiom wielu przeżyć i wzruszeń.

Wizyta kl. 6c w Sejmie RP /5.11.2018 r./