20 grudnia 2018 13:28 | Aktualności

Jak ugasić pożar w gardle?

20 grudnia uczniowie z klasy 6c zostali zaproszeni przez kolegę z klasy-Jakuba do Firmy Bayer, gdzie mieli przyjemność uczestniczyć w warsztacie popularnonaukowym "Jak ugasić pożar w gardle". Jednym z moderatorów była mama wspomnianego ucznia.

Dzieci dowiedziały się: dlaczego ból jest pożyteczny, co się dzieje w ludzkim organizmie podczas gorączki, w jaki sposób ból wędruje w ludzkim ciele i czy prędkość rozwoju infekcji zależy od temperatury ciała, na czym polegają męczące właściwości kataru. Poznały sposoby radzenia sobie ze stanem zapalnym.

Warsztaty wypełnione będą praktycznymi ćwiczeniami z wieloma atrakcyjnymi pomocami naukowymi, np. o tym, dlaczego tak ważne jest dokładne mycie rąk – zwłaszcza w sezonie częstszych zachorowań na infekcje dróg oddechowych – do tego przekonywały uczestników zajęć pluszowe modele bakterii.

Panująca aura i związany z nią sezon sezon zachorowań, zapaleń i infekcji to doskonały czas na poszerzeniu wiedzy o zapaleniu, gorączce i bólu.

Jak ugasić pożar w gardle? /20.12.2018 r./