07 lutego 2020 17:22 | Aktualności

Święto Tết (Tết Nguyên Đán) w SP 264

Kolejny już raz powitaliśmy w naszej szkole  wietnamski Nowy Rok oparty na  księżycowym kalendarzu. Święto Tết jest najważniejszym wietnamskim świętem, czasem spotkań rodziny
i przyjaciół – dlatego nie mogło naszej społeczności szkolnej zabraknąć na jego obchodach. Nasi wietnamscy uczniowie i uczennice oraz ich Rodzice zaprosili nas do wspólnych obchodów i zabawy ze smokiem. Wśród gości znalazły się również władze dzielnicy Ochota – Burmistrz Katarzyna Łęgiewicz i  Naczelnik Wydziału Oświaty  i Wychowania Pan Krzysztof Grochowski. Na uroczystą galę wprowadzała nas klimatyczna wystawa wietnamskich krajobrazów, ważnych wydarzeń i osobistości. Podczas gali podziwialiśmy wietnamskie tradycyjne tańce z wachlarzami, kapeluszami, gałązkami moreli i brzoskwini. Poznaliśmy wszystkie zwyczaje związane ze Świętem Tết . Każdy  uczestnik zgodnie z tradycją otrzymał czerwoną kopertę z symbolicznym banknotem o wartości 1000 dongów.  Wszyscy mogli skosztować: tradycyjnych, przepysznych wietnamskich przysmaków: szynkę w liściu bananowca (gio),  ciasto banh chung, z kleistego ryżu, pasty z fasoli mung i mięsa wieprzowego, sajgonki, krewetkowe chipsy.

Był to piękny i serdeczny czas wspólnej radości. Dziękujemy z całego serca wszystkim wietnamskim organizatorom, w szczególności niezastąpionej Pani Vinh Cao Hong i Pani choreograf Victorii Hoa Tran. Składamy życzenia wszelkiej pomyślności.

Cieszymy się i jesteśmy dumni, że wraz ze społecznością wietnamską z naszej szkoły, a także sąsiednich Szkół Podstawowych 152 i 175  mogliśmy powitać Nowy Rok – Rok Szczura. Nasze wspólne wydarzenie to wspaniały dowód świetnej współpracy, otwartości, tolerancji, ciekawości świata i otwartości na drugiego człowieka, bez względu na jego pochodzenie, tradycje, język.

W imieniu całej szkolnej społeczności

Dyrektor Szkoły Katarzyna Glinka

Zapraszamy do galerii zdjęć dzięki uprzejmości Vinh Cao Hong.