Wars i Sawa

Witamy w Warszawskim Programie wspierania uczniów uzdolnionych „Wars i Sawa”. Naszej szkole w ubiegłym roku udało się uzyskać certyfikat, który potwierdza, że nauczyciele w Szkole Podstawowej  nr 264 pracują z uczniami uzdolnionym w różnych dziedzinach: literackiej, artystycznej, nauk ścisłych, sportowej, społecznej i wielu innych. Na bieżąco dostarczamy ofertę zajęć dodatkowych, konkursów, imprez szkolnych i pozaszkolnych, przygotowujemy się do nich, osiągamy wspólne sukcesy. Na ten rok planujemy szereg propozycji, o których informować będziemy również w tym miejscu, poświęconym naszemu projektowi. Dla naszych najstarszych uczniów mamy propozycję udziału w szkolnych konkursach Mazowieckiego Kuratora Oświaty- informacji udzielą Wam nauczyciele przedmiotów, możecie zajrzeć również do programów merytorycznych na stronie MSCDN  lub Kuratorium. Już niedługo klasy starsze wezmą udział w warsztatach filmowych w Kinotece, a miłośnicy muzyki spotkają się z wirtuozem gry na gitarze, który przybędzie z Chile do Polski, aby w najlepszych salach koncertowych uraczyć Polaków swoim repertuarem. Ten wspaniały muzyk zawita do naszej szkoły 13 września 2019r., opowie o swojej pracy, a niektórzy młodzi gitarzyści z SP 264 wezmą udział w lekcji gry, poprowadzonej przez samego Mistrza. Zapraszamy na stronę Warsa i Sawy w SP 264, czekamy na Wasze pomysły i propozycję, do współpracy zaprosimy również nauczycieli, którzy dzielić się będą z Wami ciekawymi propozycjami rozwijania zainteresowań.

Beata Niewczas - koordynator programu.

---------------------------------------------------------------------------------

20.10.2019 r.

Czytaj z nami!

W ramach Światowego dnia Dysleksji proponujemy naszym uczniom udział w wielu wydarzeniach.

Dla humanistów i miłośników literatury dla dzieci i młodzieży mamy Wystawę książek i czasopism, przygotowaną przez koleżanki i kolegów- prawdziwych kolekcjonerów i czytelników serii powieściowych. Będą wśród nas również rekordziści w ilości przeczytanych komiksów. To kolejna wystawa, podczas której wymieniamy się informacjami o nowościach wydawniczych, przyjdźcie, poczytajcie z nami, pochwalcie się przyniesionymi książkami, zerknijcie na inne stoliki sąsiednich klas. Zapraszamy!

17.11.2019 r.

Jesień w projekcie” Wars i Sawa”

Witam uczniów w jesiennej aurze. W szkole  jak zwykle  dużo się dzieje. Nauczyciele różnych przedmiotów przedstawiają swoim uczniom ciekawą ofertę konkursową. Rozpoczęły się nabory do zimowej edycji konkursów Olimpus  i  Olimpusek, o których czytamy w dziale Ogłoszenia. Uczniowie mają szansę sprawdzić się w różnych dziedzinach - od humanistów - przez języki obce - do przedmiotów ścisłych. Niedawno zakończyliśmy prace konkursów przedmiotowych na etapie szkolnym, a najlepsi podopieczni przygotowują się pod okiem swoich nauczycieli do kolejnych etapów – trzymamy kciuki! Staramy się uatrakcyjniać zwykłe lekcje o warsztaty naukowe (chemia, fizyka, geografia), lekcje w kinie czy muzeum, dbając, by nasi uczniowie stawali się otwarci na świat i ciekawych ludzi. Mlodzi społecznicy działają na rzecz innych w Szkolnym kole wolontariatu , sportowcy jak zwykle wzbogacają szkolne trofea o liczne medale. Za nami wystawa książek, humaniści biorą udział w ciekawym całorocznym konkursie czytelniczym.

Już niedługo ekscytujące Święto teatru w SP264, 26.11.2019 roku najstarsze klasy zmierzą się  z trudną sztuką tekstów Jana Kochanowskiego w Teatrze Dramatycznym, 8a obejrzy w Sabacie nowatorską adaptację „Balladyny”, 4b wybierze się na muzyczną wersję „Kopciuszka” a klasy 5, 6 będą miały szansę ocenić jakość teatralnej wersji „Chłopców z Placu Broni”w Okęckiej Sali Widowiskowej.

Uwaga! Nauczyciele języka polskiego ogłaszają konkurs na najlepszą recenzję teatralną- termin do końca listopada- prace przynosimy do swoich nauczycieli języka polskiego.

Miłych wrażeń-Wars i Sawa